Един от най-емблематичните и харизматични български учени, разпалил любовта към науката на няколко поколения последователи, д-р Петър Берон е специален гост на седмото издание на Софийския фестивал на науката. Пътешественикът-зоолог и биоспелеолог е донесъл от своите експедиции най-много видове животни от най-много държави по света за научните колекции на Националния природонаучен музей при БАН.
Не пропускайте срещата с най-ерудирания зоогеограф в България, обиколил повече от 90 страни на пет континента, изследвал живота в най-дълбоките пещери от дъното на пропастта Берже във Франция. Той е от малцината изследователи, посетил места, където човешки крак не е стъпвал и видял гледки, които никой не е виждал – в новооткрити пещери, по склоновете на планински върхове, в резервати в Нигерия и Нова Гвинея.
Събитието се организира от Британския съвет в партньорство с Националния природонаучен музей при БАН. Подробности можете да научите от сайта на Софийския фестивал на науката.






















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи
Niko Kolev
"Ад" на Данте описва удар на астероид 500 години преди съвременната наука