Астронавтът на НАСА Джесика Мейър наскоро сподели едно от най-симпатичните селфита някога чрез своя акаунт в Twitter.
От септември 2019 г. Мейър става член на екипажа на Международната космическа станция. През януари тя излиза от МКС за космическа разходка и успява да щракне няколко автопортрети докато плава в открития космос.
Мейър споделя в туита си, че е използвала Nikon D5 с 28-милиметров обектив в защитен калъф, за да заснеме и двете снимки.
В другата снимка тя показва отражението си като използва един от слънчевите панели на МКС за огледало. Зад Мейър може да се види кривината на Земята.
Fine, visor up this time – but at least the magnificent Earth still makes an appearance too. All #spacewalk #selfies (and other photos) made possible with a Nikon D5 with a 28 mm lens in a protective housing (visible in center of 2nd photo). #SelfieSunday pic.twitter.com/AlmUjvCWDj
— Jessica Meir (@Astro_Jessica) January 26, 2020
Мейър не е първият астронавт, направил си космическо селфи - това е Бъз Олдрин, който си прави снимка, докато е извън кораба „Gemini 12“ през 1966 година.
Вече може да са изминали повече от 50 години, откакто Олдрин прави тази емблематична снимка - но все още е трудно да си представим по-лоша настройка за селфи от космоса.
Източник: NASA Astronaut Jessica Meir Took a Space Selfie, Capturing her Reflection in the Space Station, Universe Today




















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"