Странните светлини в небето над западните щати на САЩ са причинени от изгарящите отломки на руската ракета "Союз-2.1а", съобщиха американските власти, цитирани от Fox News.
Според американските военни ракетата е навлязла в атмосферата над щата Аризона на 22 декември в 19:08 местно време. Тя изгоряла като ярко светещо кълбо, което, след като изминало известно разстояние в атмосферата, се разпаднало на няколко части, всяка от които продължила да пада по собствена траектория.
Явлението наблюдавали хиляди хора, а летищата, разположени в Лас Вегас и Лос Анджелис, потвърдили, че светещият обект няма нищо общо к техните полети.
Ракетата "Союз-2.1а" с транспортния товарен кораб "Прогрес МС-01" излетя от космодрума Байконур на 21 декември и достави на Международната космическа станция материали за научни експерименти, провизии и подаръци за новата година.


















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"