Ако в галактиката ни има повече от 100 млрд. звезди, а във Вселената има повече от 100 млрд. галактики, тогава защо нощното небе не е ярко като ден?
На този въпрос младият астрофизик Християн Михайлов във видео от Уoutube канала си "Ние сме звезден прах", посветен на интересни теми от науката, строежа и живота на Слънчевата система и Вселената.



















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18427
1
26.08 2017 в 11:29
(още - ако се наблюдава в целия спектър на ЕМЛъчения - от гама до радио - Космосът свети - не е тъмно-черно (вечер). При това -непрестанно се раждат нови частици, а те "поемат-поглъщат" част от лъченията, без да са "светнали" във видимия спектър - така че - не достига ВСИЧКАТА елмагн. енергия до Земята, във вид на светлина. Разсейването пък, във вид на Реликтово, е от образуването на водородни молекули - дълж. на вълната отговаря на тяхно лъчение -21см и показва разпределението- по място- на раждането на вещеви частици от полева форма на материята)
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи