
Международната застрахователна компания Charles Taylor и инвестиционният фонд The Riversite Company ще придобият мажоритарния пакет от акциите на българската фирма за финансови информационни системи Fadata. Това съобщиха от софтуерната компания.
Очаква се сделката да бъде финализирана през октомври, а двете чуждестранни дружества да придобият 80% от българската фирма. Придобиването ще бъде осъществено от създадено специално за целта дружество REF Wisdom.
Софтуерната фирма Fadata е създадена през 1990 г. от група ИТ специалисти, ръководени от Анри Леви. Компанията се фокусира върху информационните системи за финансовия сектор, с акцент върху застрахователния пазар и работи предимно за чужбина. Сред клиентите й у нас са Райфайзенбанк, ДЗИ, Лев Инс, както и Националната агенция по приходите. През годините тя е наложила собствена фамилия софтуерни решения под марката INSIS, които са добре познати в сектора у нас и в редица други държави.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
28.07 2015 в 21:20
Писнало ми е да чета по медиите за наши успяли ритнитопковци или миски.
Последни коментари
опетков
Китай инсталира прекъсвачи в слънчеви панели, продавани на Запад
dolivo
Как увеличаването на температурите може да повиши риска от домашно насилие?
dolivo
Магнитната мистерия на Луната: Защо някои скали на Луната са силно магнитни?
dolivo
Древните араби са използвали психоактивно растение преди 2700 години
dolivo
Китай инсталира прекъсвачи в слънчеви панели, продавани на Запад