Изследователският център по биоспелеология при Националния природонаучен музей - БАН и София Тех парк ви канят на научно пътешествие в пещерите днес, 28 ноември, под надслов "С епруветка в подземния свят" .
Събитието ще се проведе от 17 до 19 часа в Лабораторния комплекс, зала „Партер“ в София Тех парк, ул. Цариградско шосе №111Б.
Серия от кратки научнопопулярни презентации ще изнесат д-р Петър Берон, проф. Павел Стоев, доц. Николай Симов, Боян Петров, Виолета Желязкова и Ния Тошкова
Вход свободен
ПРОГРАМА
д-р Петър Берон: Биоспелеологията в България или как започна всичко
проф. Павел Стоев: Живот под пустинята - биоспелеологични проучвания на пещерите в Източен Туркменистан
Боян Петров: Българи в пещерите южно от облаците - какво събрахме под земята в Китай
Виолета Желязкова, докторант в НПМ-БАН: Да стигнеш до дъното - история за дълбоките пещери, гъбите убийци и вдъхновението от тъмнината
доц. Николай Симов и Ния Тошкова, асоц. сътр. на НПМ-БАН: Съвременни предизвикателства пред българската спелеология или в търсене на изгубения свят
За повече информация следете фейсбук страницата на събитието.
















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"