Два геостационарни комуникационни спътника изнесе на орбита ракетата Ariane 5 в ранните часове на днешния ден от стартовата площадка във Френска Гвиана.
Сателитите ще дадат възможност за излъчване на телевизия в Европа, Близкия изток и Африка, ще свържат европейските пътници в самолетите с Wi-Fi и ще осигурят видео сигнали и данни за цяла Индия, съобщи SpaceFlightNow.
Стартирането на двойката сателити отбелязва четвъртия полет на Ariane 5 за годината и седмата мисия за 2017 г. за Arianespace.
Почти 55-метровата ракета бе изстреляна в 21:15 GMT (01:15 българско време на 29 юни) след 16-минутно закъснение.
Две минути след старта Ariane 5 пусна двата странично монтирани бустера с твърдо гориво в Атлантическия океан.
Ракетата изнесе два сателита на орбита:
- Космическият апарат Inmarsat S-band / Hellas-Sat 3 ще осигури за европейската авиационна мрежа висококапацитетна WiFi връзка на пътниците на авиокомпании от цяла Европа от името на Inmarsat London. Сателитът за гръцкия оператор Hellas-Sat ще предостави директни телевизионни предавания в Европа и Африка.
- GSAT 17 ще поддържа национални комуникационни услуги за Индия за Индийската организация за космически изследвания.
Следващия старт на Arianespace от Френска Гвиана е насрочен за 02 август в 01:58 GMT, когато ще бъде изстрелян разузнавателният спътник Optsat 3000 за снимки с висока резолюция в орбита за италианските военни и френско-израелският спътник за изследване на околната среда на име Venμs.
Следващата мисия на Ариана 5 е планирана да стартира на 31 август с комуникационните спътници Intelsat 37e и BSAT 4а.














Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"