Възмущение, присмех и призиви за оставка заляха социалните мрежи по повод последната авария на Союз, която се случи днес минути след старта.
Екипажът бе спасен, но руснаците са разгневени и търсят причините за сегашното изоставане и провали на руската космическа индустрия, които на фона на миналата слава ги карат да се чувстват унизени.
@edvard1551: "Това е провалът на руската космонавтика !!! И Рогозин е виновен. Фактът, че когато се случи инцидентът, всички научиха за него от предаването на НАСА, тъй като Роскосмос незабавно изключи излъчването!"
Основното негодувание е насочено към шефа на Роскосмос, Дмитрий Рогозин. Ето няколко реплики в туитър под неговия пост.
@sedfgtjck: "Не трябва да създавате комисия, а да подадете оставка и в затвора."
@a82381696: "Трябва да си подадете оставката. Провалихте се на този пост и пуснахте космическата програма в тоалетната".
@HorOleg: "Ако имате поне капка съвест и уважение към себе си и към своята страна, подайте оставка ... е, вие унищожавате последното нещо, което ни остана, космическата индустрия, макар че и не, все още имаме балет".
@NikiaAndreev: Знаем ги вашите комисии. Израел е виновен за това, че нашият самолет бе свален от сирийците. Самите американци са пробили дупка в Союз, за да го развалят. И сега кой ще е виновен? Марсианците вероятно".
@Svetlana1svetla "И без разследване всичко е ясно. Всички астронавти вече си носят дрелки в пазвата си. Така че са пробили ракетата, още на стартовата площадка. Свредлата трябва да им съберат, и тогава всичко ще лети така, както трябва".
@NIKITATRET "Что же он не делает, не идут дела..."
@Rennsport_Helgi: "А те предупреждаваха за началото на ерата на техногенните катастрофи заради господството на тъпи бюрократи и липсата на мотивиран инженерен персонал. По-нататък ще става по-лошо"
@coplann1: "Когато алкохолизмът след разпада на СССР засегна всичко. Сега, благодарение на Рогозин и неговия приятел, Комаров, който съсипа "Автоваз", сега съсипва и космоса. Поздравления!"
@KiriNeu: "да ... през последните 8 години, под ръководството на Рогозин, започна провал във всичко, за което отговаряше :("
@Serg19992: "Това показва, че проблемът е в отрасъла. Един от компонентите на системната криза е проблемът с персонала, ниската квалификация на специалистите, остарялото оборудване и лошата организация на отрасъла. Кризата е системна, тъй като провалите не се случват на едно място, а в много направления".

Други потребители на туитър с подигравки подхванаха темата със скандалния ритуал на освещаване на руските ракети от свещеник преди старта.
@KGausss: "Проверете качеството на освещаването преди полета. Съответствието със стандартите за светена вода, дипломата на свещеника, гъстотата на благодатта".
@volkonskaja5: "Затова бяха спасени, защото преди старта светиня му беше на космодрума".
@KGausss: "Чакай малко. Обектът на освещаване е "този кораб воздушний" или "воздушната ладия". Той не поплува до финалната линия - факт. Въпросът е: за каква благодат са похарчени бюджетните средства?"
@Tsikavy: "А светената вода беше ли тествана за съвместимост със служителя на НАСА? Той не е от Московската патриаршия. Водата падна върху него, възникна изключение и водата промени свойствата си".
Един от потребителите се обръща символично към първия космонавт Юри Гагарин:
@NullPersone: Прости ни Юра, и космоса съсипахме... Окончателно всичко е пропиляно, нищо свято, мизерия."
















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
6
12.10 2018 в 04:57
Тогава не се сърдете, че ще ви се присмеят. А те ще.
29321
5
12.10 2018 в 03:47
И самочувствието на невежата, който дори не си представя какво е Знание. Понеже знае:))
29321
4
12.10 2018 в 03:44
Ние - хората, се покатерихме в Космоса по дървена стълба. Направена от тънки логаритмични линийки. Само тук-таме заздравена с Петозначните, или даже Шестозначни логаритмични таблици. Които умееха да използват хора, които с детските приказки бяха запомнили наизуст четиризначните.
Работата на тия хора и спаси космонавтите вчера - спасителната система на Съюзите е от съветско време. И пиротехниката разхвърли свръзката пак по ония алгоритми и технологии, които навремето спасиха Рукавишников и Георги Иванов.
Виж белите - те стават от "западния опит в управлението на качеството". И от "мениджимънта". Които заместват инженерния опит, и здравия разум.
Прочее, тука е същото. Тия дни в съседния сайт някво пишлегарче съжаляваше глупаците от БАН. А се оказа, че дори не подозира за съществуването на различни числа. Но видимо някъде е началниче, за да има такова самочувствие.
29321
3
12.10 2018 в 02:18
21929
2
11.10 2018 в 20:28
17430
1
11.10 2018 в 17:52
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи