Първата степен на Falcon 9 се приземи твърдо на плаваща платформа (видео)

Наука ОFFNews Последна промяна на 15 юни 2016 в 18:35 6216 1

Кредит YouTube / SpaceX

Първата степен на ракетата носител Falcon 9, която стартира в сряда, 15 юни от космодрума в Кейп Канаверал в САЩ се приземи твърдо на платформа в Атлантическия океан. 

Ракетата не се запази, но според представители на SpaceX, са получени ценни данни.

На кадрите може да се види, че в момента на кацането на степента има плътен дим и огън. След това предаването от платформата е прекъснато.

Falcon 9 стартира с два комуникационни сателита Eutelsat 117 West B и ABS 2А, съобщи SpaceX в Twitter.


SpaceX вече направи три успешни приземявания на първата степен на Falcon 9 на плаваща платформа, както и едно на площадката за излитане. Компанията смята, че повторната употреба на компоненти на ракетите, ще намалят разходите на търговските стартове в бъдеще. Илън Мъск обяви, че компанията очаква да ги използва 9 до 20 пъти.

    Най-важното
    Всички новини