
SpaceX отложи планирания старт на своята ракета Falcon 9 тази нощ поради силни ветрове.
Изстрелването бе първоначално насрочено за малките часове на вторник сутринта - 8:34 ч. българско време - и трябваше да се проведе от Кейп Канаверал, Флорида.
Целта на полета бе извеждането на телекомуникационен спътник в орбита за сателитния оператор EchoStar. От компанията заявиха, сега се работи за следващата възможност за старт, който се очаква да се проведе след 48 часа, в 1:35 AM ET (8:35 българско време) в четвъртък сутринта.
Standing down due to high winds; working toward next available launch opportunity.
— SpaceX (@SpaceX) March 14, 2017
За разлика от повечето изстрелвания, осъществени от SpaceX, този път контролирано кацане не е предвидено. Това вече съобщи изпълнителният директор на компанията Илън Мъск. Причината е, че EchoStar 23 е доста тежък сателит, който се предвижда да се позиционира на орбита на около 35 000 км над земната повърхност. Тези два фактора означават, че Falcon 9 ще се нуждае от значително гориво за изстрелването и за кацането ще остане много малко количество.
EchoStar 23 ще предоставя телекомуникационни услуги за Бразилия.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
YKoshev
Доколко съвместими са минерално-суровинният отрасъл и чистата околна среда?
Козон
Мистериозен череп на гръцки хоминин е датиран на поне 286 000 години
Peter Petrov
След многократни експлозии нов тест за мегаракетата на Мъск
поп Дръвчо
Гледайте за първи път на живо как новооткритият "междузвезден посетител" 3I/ATLAS се устремява към нас