Компанията SpaceX показа видео на инцидента при кацането на първата степен на ракетата Falcon 9, предаде NBS News. На записа се вижда, че степента на ракетата не успява да постигне плаващата платформа, но при контакт с нея фрагмент от ракетата се отклонява и експлодира.
На следващия старт на Falcon 9, който ще се състои през лятото на 2015 г., SpaceX се надява за четвърти път да опита технологията за повторно използване на елементи от ракетата. Компанията планира да приземи първата степен не на водна платформа, а на наземна площадка. Това ще позволи, според експерти, за да се повиши стабилността на платформата.
Както по-рано ви съобщихме, първата степен на ракета-носител Falcon 9, която стартира 14-ти април, 2015 в 22:10 българско време от космодрума в Кейп Канаверал във Флорида с космическия товарен кораб Dragon, при кацане на платформата в Атлантическия океан се е преобърнала поради висока странична скорост.
Предишното такова кацане стана извън плаващата платформа в Тихи океан на десет метра от целта.
Още по темата
Космос
Оригинално решение за намаляване на разходите за стартиране на ракетата Ангара (видео)
Космос
Компанията SpaceX изпрати успешно към МКС товарния кораб Dragon
Космос
SpaceX ще направи опит за меко кацане върху плаваща платформа (стрийм)


















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи
Niko Kolev
"Ад" на Данте описва удар на астероид 500 години преди съвременната наука