Заповядайте на откриването на първия в България Демонстрационен павилион с почти нулево енергийно потребление. Събитието ще се състои на 10 октомври 2019 г. (четвъртък) от 10:30 часа на бул. „Цариградско шосе“ № 72, Научен комплекс 2 – БАН.
Цeнтралната лаборатория по слънчева енергия и нови енергийни източници на БАН (ЦЛ СЕНЕИ) ще представи първата сграда в България с фасада от стъклопакети с циркулиращ воден поток. Идеята на разработката е водата да улавя слънчевата енергия и получената топлина от нея да бъде използвана за нуждите на сградата .
Уникалният продукт предоставя решение за максимално оползотворяване на дневната светлина и постигане на оптимален вътрешен комфорт. Иновацията цели да допринесе за изграждането на офис сградите на бъдещето.
Председателят на БАН акад. Юлиан Ревалски и проф. д-р инж. Дитер Брюгеман (координатор на проекта) ще открият официалното събитие. Ще участват партньорите от Германия, Испания и България по проект InDeWaG ("Industrial Development of Water Flow Glazing Systems"), финансиран от програма „Хоризонт 2020“, направление „Енергийна ефективност“.

Събитието се посвещава на 150-годишнината от основаването на БАН и финала на проекта InDeWaG. Повече информация за проекта и технологията за индустриално производство на стъклопакети с циркулиращ флуиден поток може да намерите на: http://www.indewag.eu/
ЦЛ СЕНЕИ кани представители на държавната и местна власт, бизнеса, научната общност, медии, организации, студенти и граждани. Очакваме събитието да обедини хора с интереси в областта на възобновяемата енергия и енергийната ефективност.





















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"