Повече от половината жители, тествани в северната провинция на Италия Бергамо, имат антитела за COVID-19, съобщиха здравните власти в понеделник след проведено проучване.
От 9 965 жители, които са имали кръвни изследвания между 23 април и 3 юни, 57% са имали антитела, което показва, че са влезли в контакт с коронавируса, показва проучването.
Здравните власти в Бергамо заявиха, че резултатите се основават на „случайна“ извадка, която е „достатъчно широка“, за да бъде надежден показател за това колко хора са били заразени в провинцията, която се превърна в епицентър на епидемията от Италия.
В отделно изявление, публикувано по-късно, здравната агенция в Бергамо заяви, че повечето от включените в извадката са жители на най-тежко засегнатите райони. Много от тях вече са били поставени под карантина, се добавя в изявлението.
Антитела са открити в малко над 30% от 10 404 тествани здравни служители, въпреки че обикновено се считат с по-висок риск от заразяване в сравнение с други хора.
В доклад, публикуван в началото на май, италианският национален статистически институт ISTAT заяви, че броят на смъртните случаи в Бергамо е нараснал с 568% през март в сравнение със средния за 2015-2019 г., което го прави най-тежко засегнатият град по отношение на смъртността.
Болниците в тази провинция бяха затрупани от заразени хора, претоварени бяха и моргите, а конвоите от армейски камиони, превозващи мъртвите, станаха смразяващ символ на глобалната пандемия.
Провинция Бергамо отчете 13 609 случая с коронавирус според официални данни, показани в понеделник.
ISTAT и Здравното министерство започнаха национална кампания за кръвни изследвания, целяща да тества представителна извадка от около 150 000 души, за да разбере степента на епидемията на COVID-19 в Италия.
Италия отчете почти 34 000 смъртни случаи от коронавирус като около 235 000 са потвърдени случаи. Регионът на Ломбардия, който включва Бергамо, е регистрирал над 16 000 смъртни случая.
Източник:
Over half of people tested in Italy's Bergamo have COVID-19 antibodies
Angelo Amante, Reuters


















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11136
3
10.06 2020 в 15:38
Трябва да можеш първо да смяташ. Ако както твърдиш починалите в област Бергамо са 3000, то смъртността е 0,48% от имащите антитела защото общата популация е 1,112000. Разбираш ли как да си сметнеш процентите? Реално населението е много повече защото там има десетки хиляди емигранти и работещи от цял свят. Другите 3000 починали са измислица, в Италия всички в болниците бяха тествани! Басните за 5% смъртност са манипулация, защото в разгара на епидемията никой не знаеше колко са безсимптомните и леките случаи извън болниците. Изводът: Дори в най-тежко засегнатата в Европа провинция смъртността не надхвърли 0,5% от заразените!
8005
2
09.06 2020 в 23:42
Поредния некадърник или манипулатор. Първо Бергамо е 1 милион човека и има 3000 официално регистрани, но още 3000 починали в повече от средното от очавакното. Т.е. около 6000 починали повече. Дори при над 50% заразени това са над 1% (6000 починали от 550 000 заразени). Много е лесно да се каже запомнете това число и да се познае, смъртнотта се променя, първо се качваше, защото починалите въобще не се тестваха, например в Китай, от тук нататък, ако вируса не мутира значително към по-опасен смъртността ще спада, има все повече извлечена плазма с антитела, повече маски и тестове, повече инфомрация, по-подготвени медици и т.н. Вируса все още е опасен, защото може да задръсти болниците лесно, но да се надяваме, че няма да мутира и ще става все по-контролируем. Смъртността при задръстени болници стигаше до 5%, сега е около 1-1,3%, но в серното полукълбо спада значително, защото болните намаляват, а донорите на антитела се увеличават. За сметка на това, на юг е много зле.
11136
1
09.06 2020 в 16:10
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи
Niko Kolev
"Ад" на Данте описва удар на астероид 500 години преди съвременната наука
dolivo
10-годишно момиче открива рядък мексикански аксолотъл. Какво знаем за тези животни