Всерусийската олимпиада по математика в Казан, Русия се проведе oт 23 до 29 април 2015г за 41-ви път. Българският отбор участва по традиция във финалния й кръг и донесе два медала.
Според представянето на българските математици на контролните за Балканиадата по математика, те са вторият отбор. Нашите представители се конкурираха с около 400 участници в два кръга – теоретичен и практически, като във всеки кръг решаваха по четири задачи.
Станислав Славов от СМГ донесе сребърен медал, a Константин Гаров от ПМГ Бургас се върна с бронз.
Със съвсем малка разлика от наградените с бронзови медали, останалите ни участници получиха почетни грамоти. Това са:
Иван Ганев от Американски колеж, София,
Станислав Димитров от СМГ,
Мирослав Маринов от ОМГ Пловдив,
София Бурова от МГ Варна.
Ръководители на отбора са Емил Карлов, учител в МГ “Атанас Радев”, Ямбол, и Динко Раднев, учител в ПМГ “Никола Обрешков”, Бургас.























Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
04.05 2015 в 14:20
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи