Американската полиция е арестувала тийнейджър от щата Кънектикът, който се предполага, че е записал набралия популярност в мрежата видеоклип с летящ дрон, въоръжен с пистолет. Както nauka.offnews.bg вече писа, видеото с квадрокоптер, стрелящ с пистолет в гора, стана хит в YouTube и предизвика много критики.
Според щатските власти автор на скандалния клип е 18 – годишният студент Остин Хогоут, който е бил задържан в град Клинтън и скоро след това е пуснат под гаранция срещу сумата от 20 000 щ. долара. Задържането му обаче няма нищо общо с видеото, което вече е гледано над 2.8 милиона пъти, а е за спречкване с полицай и отказ да се подчини на полицейска заповед.
Самият огнестрелен дрон пък е бил създаден от младежа като част от учебен проект. Междувременно полицията в град Клинтън вече излезе с изявление, че не е ясно, дали прикрепянето на пистолет към летящ дрон и стрелбата с подобно съоръжение нарушава законите.




















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"