Без съмнение вълнуваща и изпълнена с надежда ще бъде презентацията на българката Жасмина Георговска, която работи в Института „Джейн Гудол“ и ще сподели повече за света на шимпанзетата. Събитието ще се проведе на 27 септември 2020, неделя - от 12:00 ч. до 12:50 ч. в зала Лаборатория в партньорство с Aurubis. Събитието е за обща публика, а входът е с безплатни пропуски.
Шимпанзето и човекът споделят над 98% обща ДНК, близка имунна система, състав на кръвта и анатомия на мозъка. Също като нас шимпанзетата изпитват силни емоции и са с отличителни характери. Знаем това благодарение на човека, прекарал 60 години с тях в Танзания и „превел“ поведението им – д-р Джейн Гудол, която преобръща научния свят, като документира, че шимпанзетата използват и правят предмети (способност дотогава смятана за отличителна за човека) и така хвърля нова светлина върху науката за произхода на човека.
След десетилетия работа на терен д-р Гудол създава The Jane Goodall Institute (Института „Джейн Гудол“), за да защитава шимпанзетата в естествения им хабитат, а по-късно и образователната програма Roots & Shoots, която вдъхновява деца и младежи да бъдат отговорни към заобикалящия ги свят.
През последните 10 години българката Жасмина Георговска работи в Института „Джейн Гудол“ в Лондон и се занимава с дейността на програмата Roots & Shoots в Обединеното кралство. Присъединете се към Жасмина, която ще ви преведе през вдъхновяващата история на д-р Джейн Гудол и убеждението ѝ, че надеждата за бъдещето и мечтите не бива да се губят. Жасмина ще се спре и на ролята на жените в науката, на образованието за младите хора и на личния ангажимент на всеки.
Събитието ще се излъчи онлайн на живо само пред публиката в зала в София Тех Парк.
Заявката за безплатни пропуски можете да направите тук.
Повече информация за пълната програма на събитията можете да откриете на сайта на Британски съвет.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари