
Ненормално топлото време в най-източния регион на Русия предизвика обсадата на 56 хищници - полярни мечки - около чукотското село Риркаипли, съобщава Siberian Times.
„Почти всички полярни мечки са кльощави. Има възрастни мечки, младежи и майки с мечета“, разказва Татяна Миненко, ръководител на патрула за полярни мечки на WWF в Риркаипли.
В момента животните се хранят с трупове на тюлени, останали около нос Кожевников от началото на есента, когато загиват хиляди тюлени. Тюлените вече са напуснали колонията през ноември и няма да има повече храна за мечките.
Жителите на Риркаипли са свикнали да виждат полярни мечки в непосредствена близост. Снимка: Татяна Миненко
Снимки: Татяна Миненко
Жителите на Риркаипли са свикнали да виждат наблизо полярни мечки.
От няколко години е огранизиран патрул, който да следи да няма конфликт между хората и хищниците.
И въпреки това дори те признават, че да има такава „тълпа“ от полярни мечки е рядко явление.
До местната детска градина и училище дежурят бодигардове.
Татяна Миненко, местна жителка и член на мечешкия патрул. Снимка: WWF Русия
Всички публични събития като репетиции за концертие в края на годината и местни събирания са отменени заради продължилото мечешко „нашествие“.
Децата се карат до училище и детска градина и обратно вкъщи с автобуси.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
dolivo
Учените, работещи за връщането на вълнестия мамут, създават вълнести мишки
dolivo
Обществото умее да разпознава фалшиви новини, но е скептично към верните новини, показва метаанализ
dolivo
Прогноза за развитие на технологиите до 2099 от Рей Курцвейл
dolivo
Може ли удар от малка черна дупка да убие човек?