Астронавтът Бъз Олдрин и неговият колега Нийл Армстронг през 1969 г. са прекарали на лунната повърхност само около два часа и половина. За това време обаче те успяват да забият американското знаме, да съберат около 22.6 килограма камъни и почва от Луната, поставят сеизмограф, който да отчете, ако има земетресение на естествения ни спътник и поставят рефлектор, който да помогне на учените да измерят точното разстояние между Земята и Луната, разказва mic.com.
Армстронг обаче има и още една, допълнителна задача - той трябва да прави много снимки по време на мисията. Именно това е причината на почти всеки кадър от мисията Аполо 11 да виждаме Олдрин, а не Армстронг. Най-известната снимка обаче е следващата, на която се вижда Олдрин, а във визьора на скафандъра му са отразени неговата сянка, Армстронг и лунният модул "Eagle lander":
Армстронг прави снимката със 70-милиметрова камера за лунната повърхност, докато заедно с Олдрин изследва лунната местност, известна като "Море на спокойствието".
На въпрос дали за тази снимка е позирано, дали е преднамерено търсен този ефект в кадъра, Олдрин отговаря, че въпросът какви снимки да бъдат направени по време на мисията Аполо 11 изобщо не е обсъждан с НАСА и снимката е резултат на щастлива случайност.
Според космонавта има само три думи, които могат да обяснят защо снимката е толкова добра: "Разположение, разположение, разположение".