НАСА обяви плановете си за разширяване на операциите на известния космически телескоп Хъбъл. Той ще продължи мисията си отвъд Земята до юни 2021 г.
През 2018 г. пък в космоса ще излети неговият приемник, телескопа Джеймс Уеб (James Webb Space Telescope – JWST).Това означава, че тогава астрономите ще имат двоен изглед към Вселената.
Докато Хъбъл вижда космоса във видима и ултравиолетова светлина, JWST работи в инфрачервения спектър.
Различните дължини на вълните могат да разкрият различни аспекти на звездите и галактиките, така че използването на двата телескопа в тандем ще позволи на астрономите да изучават небето с още по-големи подробности.
НАСА стартира Хъбъл през 1990 г. и въпреки че остарява, телескопът все още е в отлично състояние и върши добра работа, отбелязват изследователите.
Благодарение на него бяха открити редица важни обекти и явления, които дадоха нов поглед на учените към безкрайната и забулена в мистерии Вселена.





















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"