От 14 до 20 април 2015 в Минск, Беларус се проведе Европейската олимпиада по математика за момичета. Тази година са участвали 30 държави с общо 109 участници.
Момичетата се състезават в два тура на 16 и 17 април, в които решават общо 6 задачи, съобщава сайтът на сдружението на ръководителите на олимпийските отбори по природни науки.
Олимпиадата съществува от 2012 година, а трета поредна година българският отбор се връща с медали. Ръководители на отбора са Емил Колев и Линка Кабакчиева.
Кои са нашите медалисти:
Деница Маркова, 11 клас, СМГ – сребърен медал, на една точка от златен
Виолета Найденова, 10 клас, СМГ – сребърен медал
Магдалена Георгиева, 12 клас, ПМГ “Акад. Никола Обрешков”, Бургас – сребърен медал
Дона-Мария Иванова, 10 клас, МГ “Баба Тонка”, Русе – бронзов медал
В отборното класиране България се нареди на 7-мо място.
Деница и Виолета са участвали и миналата година и тогава също са се върнали със сребърни медали.


















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"