Архитектурна компания представи "проект за небостъргач, който е от този свят", заяви DailyMail.
Обявената като "най-високата сграда в света за всички времена" , наречена Analemma Tower, ще виси от астероид на геосинхронна орбита на 50 000 км над земята и единственият начин да се напусне е с парашут.
Небостъргачът ще описва осморка над Северното и Южното полукълба и така жителите му ще пътешестват над различните части на света като например Ню Йорк, Хавана, Атланта и Панама Сити.
Автор на фантастичния проект е архитектурното студио Clouds Architecture Office, което има и предложения за къщи на Марс и облачен град.
Небостъргачът Analemma Tower ще бъде настроен на секции, всяка с определена цел. Бизнес секторът ще бъде настанен в долния край на кулата, а спалните помещения ще бъдат в горните етажи.

Жителите ще разполагат със озеленени зони, а в най-ниско ще бъдат местата за хранене, пазаруване и развлечения.
Архитектите планират да се възползват напълно от местоположението на небостъргача и ще поставят слънчеви панели на горните нива на производство на електроенергия от слънцето. А жители ще получават прясна вода от облаците и дъждовната вода, които ще събират и пречистват.


Основа на конструкцията е високоякостно въже, спуснато към Земята от астероид.

"Тъй като този нов вид небостъргач е виси във въздуха, той може да бъде изграден навсякъде по света и да се транспортира до неговата крайна дестинация," - пишат на сайта си от Clouds Architecture Office. "Предложението е Analemma да бъде изградена над Дубай, който се е доказал като специалист по високото гражданско строителство на цена 5 пъти по-ниска от тази в Ню Йорк".

Компанията не смята своята идея за фантастична. "През 2015 г. Европейската космическа агенция предизвика нов кръг от инвестиции за добив на полезни изкопаеми на астероиди и доказа със своята мисия Rosetta, че това е възможно да се кацне върху въртяща се комета", споделя компанията. "НАСА насрочи мисия за 2021, която има за цел да докаже възможността да се улови и премести астероид".
























Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18009
4
01.04 2017 в 13:31
14026
3
31.03 2017 в 10:07
18090
2
30.03 2017 в 14:49
21929
1
29.03 2017 в 14:06
По същество това е геостационарен спътник с размер много, ама МНОГО отвъд границата на Рош. Отдавна е сметнато колко трябва да е здраво такова въже и пак отдавна е ясно че няма такова въже. Необходимата здравина не е просто отвъд наличните материали, тя е отвъд теоретичните междуатомни сили. Поне доколкото ги познаваме сега.
И не, не може да бъде построен навсякъде - даже и да направите въжето. Може някъде по екватора, иначе ще гоните крайчеца на въжето с тухлите и мистрията на север и на юг. Със свръхзвукова скорост. И за всяка тухла сложена долу ще трябва поне една горе, за да не се сгромоляса всичко.
За домашно: как ще опазите въжето от случаен метеорит? По-голямата му част ще е над атмосферата която ни пази и там първият метеорен поток ще му разкаже играта.
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи