
Стремежът към контрол на интернет пространството в Русия достигна своя абсурд - Белоярският градски съд на Ханти-Мансийската автономна област забраниха страница 404, да, страницата, която съобщава грешката в интернет "страницата не е намерена".
За любопитния случай разказва, привеждайки доказателства блогърът Давид Номак.
Какво се случва?
Според руското законодателство всяко решение да се забрани някаква интернет страница на който и да е съд, и в най-затънтената провинция важи за цялата Руска федерация.
Така и Белоярският съд, "за да подобри отчетността си" е копирал текста на решението на чеченски съд и забранява вече забранена статия.
Точният линк се повтаря в писмото 4 пъти най-малко:
И тъй като регулаторът Роскомнадзор изисква да се изтрие и блокира не линка, а съдържанието на страниците, според решението на Белоярският градски съд на Ханти-Мансийската автономна област, ще се наложи да се премахне и тази страница и милиардите други несъществуващи страници.
"Защото има милиарди, всъщност количеството на несъществуващите страници в сайта "Луркоморье" клони към безкрайност, така на съдилищата и Роскомнадзор им е осигурена работа до топлинната смърт на Вселената" - пише разгневеният блогър.
Това не е първият път, когато се забраняват вече забранени страници - през юни Макушинският районен съд на Курганска област забрани вече забранената статия "Коктейл Молотов".
И още ещо любопитно - същият Чеченски съд през декември 2015 г. забрани Волтер, защото упоменатият линк: http://lurkmore.to/Карикатуры_на_Мухаммеда#1741 сочи точно към цитат на Волтер.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Последни коментари
dolivo
Как „зеленото побутване“ стимулира устойчивите избори на хората
helper68
Натурални суперколайдери: Черните дупки могат да се използват ускорители на частици
dolivo
Учени възпроизвеждат сияйното египетско синьо, озарявало гробниците на фараоните
dolivo
Революция в залесяването: Японски дронове с изкуствен интелект засаждат дръвчета 10 пъти по-бързо от хората
alabal
Най-старото живо същество на Земята: вид на 700 млн. години, който променя разбирането за еволюцията