Със спечелените вече 750 милиона щатски долара в световен мащаб и прогнозите да направи 1 милиард до края на коледните и новогодишни празници новият филм "Междузвездни войни: Силата се пробужда" е на път да счупи всички рекорди.
Въпреки това най-наблюдателните фенове на легендарната поредица вече забелязаха първите гафове в сценария на Джей Джей Ейбрамс, съобщава Daily Mail.
Но преди това едно предупреждение - ще издадем малко от сюжета на филма.
Гаф №1: Страховитата база-унищожител на планети трябва да внимава да не се счупи
Гигантската силно охранявана база-унищожител на планети (Starkiller Base) е забележително чуплива. Всичко, което беше нужно, за да се унищожи, бе неопитен щурмовак, няколко ръчни гранати и няколко обстрела с X-wing-кораби. Толкова ли не си взеха поука от по-ранните грешки, когато Звездата на смъртта - друго страховито оръжие, способно да заличава планети - бе унищожена от едно добре прицелено торпедо?
Гаф №2: Грешки на "Силата"
Кайло Рен, господарят на Тъмната страна, се би с бившия щурмовак Фин в дуел с лазерни мечове, при което нито веднъж не използва Силата, която можеше да убие Фин (и съответно да сложи край на филма много по-рано). Няма логика в това, че Рен едва спечели в дуела срещу нетренирания Фин.
И защо изобщо се биха с лазерни мечове, а не с бластери, които убиват моментално?
Гаф №3: Пазете си дроидите и вещите
Хан Соло и Рей знаят, че BB-8 е най-издирваният дроид във вселената, но вместо да го оставят в безопасност на борда на кораба Millennium Falcon, те го вкараха в бар, който е толкова опасен, че Хан предупреди Рей дори да не гледа към някого вътре. И този бар, пълен с най-неприятните герои в космоса, е най-доброто място за съхранение на безценния лазерен меч на Люк Скайуокър? В отключена кутия в неохранявано мазе?
Гаф №4: Millennium Falcon
Самият кораб Millennium Falcon стои неизползван от десетилетия на планета с вторични суровини, където всеки кораб е разглабян на части. Въпреки това той пали веднага, въпреки че всичко по него - от хипердвигателя до запалителните свещи - би трябвало да е, логично, откраднато още преди години.
Гаф №5: Изключително схватливият ученик
На Люк му отне години, за да овладее Силата, а на Кайло Рен също толкова, за да започне да злоупотребява с нея. Но Рей, космическият колекционер на вехтории и кости, сама на пустинна планета, някак си мистериозно се научава да се бие като същинска нинджа само за няколко дни.
Гаф №6: Моля те, кажи къде е той?
Дроидът R2-D2 пазеше тайната за местоположението на Люк, но Съпротивата никога не опита да измъкне тази ценна информация от него. Години по-късно, когато те го попитаха любезно, той изплю информацията за секунди. А можеха да го попитат от самото начало...
Гаф №7: Спрете всичко! Изгубихме войник!
Няма смисъл в това Първият ред да обърне внимание на това, че един войник липсва от огромната войска щурмовацищурмоваци, особено пък когато предстои унищожаването на планети и смачкването на Съпротивата.
Гаф №8: Неуязвимите
Фин и По разбиват с максимална скорост своя кораб Tie Fighter в пустинята на планетата Жаку, но и двамата оцеляват, при това без драскотина или натъртвания. Двамата се разделят в пустинята, но като по чудо всеки отива към единственото населено място на планетата.
Гаф №9: Разговор с Чубака
Рей никога не е напускала своята пустиня от детството, но изведнъж може да говори с Чубака и го разбира, въпреки че никой друг във вселената, освен Хан, не го може. Най-голямата изненада? Хан и Чубака не са и малко изненадани.
Гаф №10: Извинявай, не те видях/усетих
Кайло Рен е толкова силно свързан със Силата, че може да усеща къде е Хан Соло из цялата вселена и когато Хан каца в базата-унищожител на планети, Рен възкликва: "Соло!". По-късно обаче, когато Рен е на само 20 стъпки от Соло, той не може да го засече и гледа в грешната посока. По същия начин Кайло Рен може да чете мислите на Рей от разстояние и знае кога тя ще открадне космически кораб. И отново по същия начин не разбира, когато тя е на няколко метра разстояние в същата база.
Гаф №11: Вярвай ми, аз съм щурмовак
Фин е щурмовак-отшелник, който признава, че действа единствено с цел да спаси себе си. Въпреки това Съпротивата необяснимо започва да му вярва веднага и след минути го представя на принцеса Лея и главните лидери.
Гаф №12: Парти-изненада
Съпротивата смята, че Люк е ключът към побеждаването на Първия ред, но, когато най-после научават неговото местоположение, те изпращат само Чубака и едно момиче, което Лея току-що е срещнала. Сигурно другите са останали да подготвят парти за "Добре дошъл".
Гаф №13: Персоналът не стига
Когато Кайло Рен, хвърля Рей, най-ценният затворник във вселената, окована в плен, защо оставя само един щурмовак, който да я охранява?
Гаф №14: Редакторите отвръщат на удара
Има и много последователни грешки. Умиращ щурмовак оцапва с кръв шлема на Фин, но вида на следите от пръсти непрекъснато се променя. Когато Хан и Рен говорят в коридора на Starkiller Base, той изглежда широк при снимките отдалеч, но тесен при близките кадри; позицията на червената светлина непрекъснато се променя, като се променя и посоката на компресора, на който тя е монтирана. Фин стои точно до разбилия се Tie Fighter, но, когато прави няколко стъпки назад, изведнъж се оказва много по-далеч от него.



















Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
28
12.04 2016 в 07:20
31.12 2015 в 18:27
30.12 2015 в 19:20
30.12 2015 в 07:02
30.12 2015 в 01:53
А виж това е проблем, който си струва да се обсъди. За разлика от предишното позорище.
30.12 2015 в 01:12
29.12 2015 в 23:15
Понеже на стари години не мога каквото като млад весел аспирант, беше създаден този сайт. И вярвайте ми, вашите личностни истерии нямат място тук.
Като ви поздравявам с последните ви постове в този сайт, приветствам всички хора, които ще имат нормални мнения и критики към написаното, в рамките на науката. Не на кухненско-политическите истерии, които вече ще биват изтривани, а авторите - блокирани.
29.12 2015 в 15:23
29.12 2015 в 11:03
29.12 2015 в 09:54
Точно така. В такъв смисъл филма има само един проблем - че е американски. Обикновен пропагандиращ текущия модел шаблон, в който само костюмите не са каубойско-индиански, или там градско-гаменски от разни десетилетия, или адвокатско-мафиотски, ами уж космически.
А идея - никаква.
Последни коментари
Прост Човек
Последната теорема на Стивън Хокинг преобръща времето и причинността
Прост Човек
Разрязването на фотон на две създава безкраен рояк от частици
zlatkov
Учени сканират 74 милиона радиосигнала от междузвезден обект за признаци на извънземни технологии
Джендо Джедев
За срещата на Земята с Халеевата комета през 1910 г. някои са пили "противокометни хапчета"
dolivo
Чифтосали ли са се Хомо еректус и денисовците? Зъбните протеини намекват за древни срещи